top of page
WhatsApp Image 2020-06-18 at 17.45_edited.jpg

דברים שלא ידעת עלי

עוד חלקים שלי, או:

נעים להכיר, קוראים לי אור ארליך גיגי, אני בת הזוג של דרור, ואמא של קאי ועודי.

שתיהן נולדו בבית שלנו, באותו תאריך עברי בהפרש של שלוש שנים. המשמעות של שתי השמות היא "קיימת" (קאי מארמית; נוכחת, נמצאת. עודי; "אזמרה לאלוהי בעודי" (תהילים ק"ד, ל"ג). ההורות בעיני, היא אחד מהתרגולים הרוחניים הגבוהים ביותר.

את היוגה פגשתי לראשונה בצבא, בשנת 2007, אבל האימון שלי התבסס רק 3 שנים אחר כך. אפשר לומר שתרגלתי את כל סגנונות היוגה, ומכל אחד מהמורים איתם תרגלתי במהלך השנים, בארץ ובעולם, לקחתי לי צידה לדרך. 

 

תמיד ידעתי שאני רוצה לעזור לאנשים לחיות יותר טוב עם עצמם, ובעולם.

רק לא ממש ידעתי איך. וגם כשחשבתי שאני יודעת, ועשיתי תואר ראשון בחינוך מיוחד ואמנות, זה הרגיש מבפנים שזה לא זה. ניסיתי להתקבל לתואר שני בטיפול באמנויות באוניברסיטת חיפה ו(למזלי) לא התקבלתי.

אז לקחתי פסק זמן, לחשוב מה אני באמת רוצה, ובנתיים החלטתי לעשות קורס מורי יוגה.

היי, מאז עברו כמה שנים טובות.

שבהם לרגע לא חשבתי מה אני באמת רוצה.

פשוט גדלתי במקום שמרגיש שאני בבית.

יש לי שתי תעודות הוראה ( RYS200+RYS300) מטעם ארגון Yoga Alliance.

כשהגעתי לקורס המורים הראשון שלי ב2014 הבנתי שהפוטנציאל של היוגה הוא אדיר. הפילוסופיה, האימון הפיזי, תרגילי הנשימה, והחיבור של כל זה למחקרים עכשוויים העיפו לי את הפוני והבנתי שזו הדרך הטובה ביותר שבה אני אוכל לתמוך וללוות א.נשים ברגעי בריאות ושמחה, אבל בעיקר ברגעי קושי ומשבר.

 

מהרגע הראשון, המפגשים משמעותיים ביותר עבורי היו אחת על אחת.ד, הם איפשרו לי להכיר יותר את מי שעמד.ה מולי, ולהתאים עבורו.ה את האימון על כל רבדיו. במפגשים הפרטיים הבנתי שהייתי רוצה להטיב עוד קצת, לדייק עוד קצת את המפגש. ויש כל מיני חלקים שאני עוד לא מצליחה לראות.

אז המשכתי להעמיק וללמוד. 

התמחיתי בהוראת יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה. ומאז זה אולי הדבר שאני הכי אוהבת לעשות. ללוות נשים וזוגות בהריון, להתכונן ללידה ולהורות יחד עם הכלים המופלאים של היוגה זו מתנה. שהייתי רוצה להעביר לכל אשה.

המשכתי להשתלם, ולהעמיק בלימודי יוגה תרפיה. וב2017 אחרי שנולדה ביתי הבכורה קאי, נרשמתי לתכנית הראשונה וכרגע היחידה בארץ המוכרת על ידי ארגון היוגה תרפיה הבינלאומי הIAYT.

ב2021 לאחר 3 שנים ו850 שעות הוסמכתי על ידי הארגון כיוגה תרפיסטית C-IAYT.

אני מלמדת באונליין שיעורי יוגה פרטיים

ונפגשת למפגשי יוגה תרפיה כתמיכה בזמני משבר וקידום תהליכי בריאות. 

אני מעבירה סדנאות וריטריטים בארץ בחו"ל,

יזמית בתחום הוולנס, ומלווה עסקית ומקצועית מורים בתחלית דרכם.

4G2A8375.jpg

חלומות נועדו להגשמה

אני מאמינה שהיוגה, והיוגה תרפיה צריכות להיות נגישות לכולם. אני יודעת שהיוגה תרפיה יכולה להטיב עם כל אדם, כיוון שהיא נוגעת בכל הרבדים שלו, וגם מפני שהיא פועלת בתוך ועם מערכת העצבים ועם עקרון גמישות המח.

ב2018 הקמתי את פרויקט "יוגה בפרגולה" - יוגה לקהילה בטבע של נוף ים. בו מורים צעירים בתחילת דרכם, וגם אלו שאוהבים לתרגל בטבע, הציעו ועדיין מציעים שיעורים במסורת ה"דאנה" (תרגול נדיבות המורה והתלמיד עבור הלמידה) . 

ב2020 הקמתי יחד עם רון אורן את יוגה תרפיה ישראל - פלטפורמה לקידום היוגה הטיפולית בארץ, ובית למטפלים ומורים ליוגה תרפיה. 

תודה

למורות שלי מיכל ירקוני ורייצ'ל קרנצמן מבית הספר ליוגה תרפיה גוף תבונה.למורתי עינב פאיט שזרעה וגידלה את אהבתי לליווי נשים בהיריון ואמהות בדרך היוגה. למורתי שאקטי מאי שעשיתי איתה את קורס המורים הראשון שלי שדחפה אותי ללמד במרכז שלה במשך שנתיים עם סיום הקורס. 

לכל אחד מהתלמידים והתלמידות שלי - על האמון וההתמסרות.

לאהובי ואמא שלי על האמונה הגדולה והרוח הגבית לאורך כל הדרך.

לבנות המתוקות שלי שמזכירות לי שוב ושוב להיות טובה יותר עבור עצמי, עבורן ועבור הסביבה.

DSC_4087.jpg
bottom of page